Na ingrijpen van de Wedstrijdcommissie in het streven om de klassengrootte van de ORC A en B meer gelijk te trekken t.o.v. vorig jaar, is na 3 wedstrijden wel duidelijk dat de ORC-B nu duidelijk de grootste klasse is. Slechts 4 boten aan de start in de ORC-A en 12 in de ORC-A.
Het overplaatsen van 4 boten van ORC-A, te weten Fun-J, SailSelect, Six-pack en de Jackle, naar ORC-B heeft (nog) niet het gewenste resultaat opgeleverd. De verwachting is wel dat er in de ORC-A op korte termijn meer boten aan de start verschijnen. We noemen Timeless (startschip in WAR 3), PEER, Downbeat en Jump’around.
Was in WAR 2 de Moshulu (Ronald Lettenmeijer) de snelste, op 20 seconden (berekende tijd) gevolgd door The Fox (Bente Lendering). Deze keer waren de rollen omgedraaid. The Fox was op berekende tijd slechts 10 seconden sneller dan de Moshulu. De 3e plaats van voor de Xanadu van Willem Stam.
In de ORC-B (met 12 boten aan de start) nam Team Fun-J (Bob Jansen) revanche op hun fout van de vorige wedstrijd. Met 27 seconden voorsprong (berekende tijd) op SiX-pack van Marcel Kruger pakten ze de 1e plaats. Ook de Tri-Eau (Emile van Raam) revancheerde zich voor zijn te vroege start van vorige week en werd 3e.
Een verdubbeling van het aantal gestarte boten in de SW-klasse in vergelijking met de vorige week. Een mooi veld van 6 boten gingen van start. De Alegria (Alerion Express 28 van Justus Heuzeveldt) pakte zijn 2e overwinning voor La Contessa (Jeroen Berlage). De CAPA IV van Roland Steinmetz eindige als 3e.
De volledige uitslag vind je op: Uitslagen, klassementen WAR.
Hoewel het grotendeels een vergelijking is van appels met peren, heeft de schrijver dezes een combiklassement opgemaakt van de ORC-A en ORC-B.
Via deze KOPPELING is dit klassement te bekijken.