Na een pittige WAR 17 was WAR 18 exact het tegenovergestelde. Bij het uitvaren weinig tot geen wind. Dus begon wedstrijdleider Jeroen Koninkx met uitstel voor onbepaalde tijd. Gelukkig begonnen om kwart voor 8 in Uitdam de molens te draaien en kwam er inderdaad, wat genoemd werd, een “puistje” wind van zo’n 4-8 knopen.
In de SW-klasse geen Hatse Flatse aan de start. Schipper Mario Bakker overleed afgelopen zondag zeer plotseling op 56-jarige leeftijd. Zijn overlijden werd na afloop herdacht in “Het Palaver” met een korte toespraak van een van de bemanningsleden en 1 minuut stilte.
Een wat rommelige start van de 12 boten in de ORC-A. Echter geen probleem voor de Narwal (J-112E; Ubbo Neisingh). Na een prima start werd meteen de koppositie gepakt en niet meer afgestaan. Een prima overwinning. Weer een mooie 2e plaats voor de Juggerknot (J-109; Leo Holwerda), gevolgd door Team SailSelect (Varianta 37; Jeroen Koninkx) op plaats 3. Alle drie de boten finishten binnen ¾ minuut op berekende tijd.
Van de 8 boten in de ORC-B haalde de MESH de finish niet. Wel een afgetekende overwinning voor Joe Speedboot (JPK 960; Jasper van den Munckhof). Net als vorige week finishten zij ruim voor de concurrentie. Deze keer de Tri-Eau (Elan 333; Emile van Raam) op plaats 2 en een mooie 3e plaats voor In the Groove (First 35; Willem Adriaanssen).
Zonder de Hatse Flatse was er wel een mooi veld van 6 boten in de SW-klasse. Wel weer grote verschillen in zeiltijd van bijna een kwartier tussen de snelste en langzaamste boot. Winnaar was de Hee Doe (Dehler Optima 98; gebr. Berghuis), gevolgd door de Blue Note (Saffier 27 Leisure; Yme Bosma) en de Frans Duvel II (Finngulf 37; Coen Piccardt Brouwer).
Komend weekend de Kustzeilers 24-uurs Zeilrace met een respectabel aantal van 12 Flevomare boten aan de start. Je kunt ze volgen via deze link: Volg de 24 uurs zeilrace – 24uurs zeilrace
Voor de volledige uitslag en klassement van de WAR: Uitslagen, klassementen WAR, Winterwedstrijd | Flevomare